wtorek, 30 kwietnia 2013

Zajęcia kulinarne dla dzieci


Plany zorganizowania zajęć kulinarnych dla dzieci z przedszkola Miś Uszatek, do którego uczęszcza Kinga, zatliły się w naszej głowie bardzo dawno, ale do namacalnych efektów planowania doszło po Kingi urodzinach. Wtedy to postawiłyśmy bowiem na pokazywane wcześniej, na blogu, ciastka z ciasta francuskiego, wypełnione kulkami z papierówek, które robiłyśmy wczesną jesienią i rodzynkami.
Mogłyśmy co prawda kupić kilogram cukierków czy parę lizaków i świat by przetrwał, ale obie postawiłyśmy na dobrze znane produkty i...

Podobno dzieciom wszystko smakowało, choć, jak twierdzi Kinga, niektórym musiała mówić co to jest i jak smakołyki zostały zrobione. Nie w każdym domu celebruje się bowiem jedzenie i woli zrobić swoje przysmaki z produktów znanych, lubianych, zazwyczaj lokalnych, więc braki w wiadomościach maluszków były.

Stąd ten nasz zapęd i wielotygodniowe namawianie sponsorów, układanie przepisów, ustalanie terminów i...oto nadchodzą!

Pierwsze z grupie Zajączki, zajęcia kulinarne!

Zrobimy na nich:

  • Kanapki z pasztetem sojowo warzywnym z kiełkami
  • Hummus ciecierzycowy z prażonym sezamem
  • Ciasteczka z czekoladą


Głównym sponsorem naszej zabawy jest Firma Kupiec prowadząca na Fb profil Zdrowe nie nudne.
Firma należy do największych producentów zdrowej żywności w Polsce już od 1987 roku. Oferowane przez nią produkty są wyłącznie naturalne, zdrowe i z najwyższym standardem jakości. Produkcja ma wdrożony system HACCP a Firma posiada certyfikaty jakości ISO 9001 i ISO 22000
Z ramienia Kupca organizowane są szkoły gotowania i warsztaty, na których pokazuje się sposób wnoszenia we własne żywienie tylko najlepszych produktów, które nie będą zapychaczami, a zdrowymi i zbilansowanymi daniami.

Dzięki Kupcowi będziemy mieli masę wafelków, pieczywa chrupkiego a nawet fachowe czapki kulinarne i fartuszki dla małych kucharzy :)Drugim sponsorem naszego gotowania jest Firma Lestello, działająca na rynku od 1992 roku i współpracująca zarówno z partnerami międzynarodowymi, ale również małymi polskimi rodzinnymi formami, dzięki uprzejmości której, nasze dzieciaczki będą miały do dyspozycji ciecierzycę. Forma prowadzi profil Lestello, gdzie można zobaczyć jak wielki asortyment produktów może zaoferować miłośnikom zdrowego żywienia.


Nasze przedsięwzięcie wesprze również Chocodami od której przyszła paczuszka z czekoladowymi kropelkami. Można o nich przeczytać nie tylko na stronie internetowej, ale również na profilu Nic, co słodkie nie jest mi obce. To pierwsze w Polsce kropelki, które dzięki unikalnej recepturze nie rozpuszczają się w wysokiej temperaturze, dzięki czemu są fantastycznym dodatkiem do wypieków i innych deserów.
Rozmawiamy również z Firmą Fusiongusto, prowadząca profil Kwiaty jadalne - poczuj smak zapachu, która działa w obszarze świeżych ziół ciętych, kwiatów jadalnych, kiełków, sałat i warzyw. Oferta formy sięga blisko 50 gatunków różnych ziół świeżych, 30 gatunków kwiatów jadalnych i 20 gatunków kiełków. Oferta firmy to nowości, niespotykane w kraju gatunki roślin, smaczne, zdrowe i niesamowicie świeże produkty. Chyba szczególnie na tą dostawę czekamy, bo, o ile czekoladę, pieczywko chrupkie i inne dobra, dzieci znają w mniejszym czy większym stopniu ale kwiaty jadalne są kompletną nowością. Sama jestem ciekawa tego prezentu i aż serce podskakuje na same wyobrażenie tych uśmiechniętych paszczy, gdy zobaczą owe wspaniałości.
 Podsumowując...

Aaaaaaaa - to wyraz radości :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...