poniedziałek, 2 września 2013

Festiwal Dobrego Smaku


W dniach 15-18 sierpnia, w Poznaniu, na Starym Rynku, uczestniczyłam w niesamowicie smacznym wydarzeniu - Festiwalu Dobrego Smaku. 
Moja rola najbardziej widoczna była w namiocie sałatkowym "W Krainie Sałatek", gdzie z Moniką, Anią i Adą robiłam sałatki z dostarczonych przez sponsorów produktów, osobom korzystającym z porad dietetycznych, której udzielały nasze dietetyczki Kasia i Patrycja.
Był to nasz blogowy świat, kawałek dobrej, zdrowej kuchni w wykonaniu zaangażowanych w odpowiednie żywienie osób. Promowałyśmy urozmaicenie talerzy pełnych smaków i zdrowia. Rozdawałyśmy, pełne fantazji miksy doznań. Na świeże sałaty kładłyśmy sery, w niesamowicie bogatej ofercie, oliwki, kurczaka, tuńczyka, a wszystko polewałyśmy najlepszej jakości oliwą, sosem czy kremami balsamicznymi, które chyba w szczególności każdego zachwycały.Nasze kolorowe, zdrowe i smaczne sałatki komponowałyśmy ze:

 • Wspaniałych sałat Fit&Easy, głównie mixu sałat, rukoli i roszponki
 • Serów Sierpc, gdzie królował ser żółty Królewski, Któlewski wędzony, twaróg odtłuszczony Vitea 0% czy serek typu włoskiego Capri.
 • Oliw, oliwek nadziewanych czy niesamowitych kremów balsamicznych Borges
Szczególnie kremy balsamiczne bardzo mnie zaskoczyły. Sery rozpływały się w ustach, sałatki pyszniły na talerzach, ale smakowe kremy, wydaje się, były dla mnie królem tego smacznego spotkania.


 • Krem Balsamiczny o Smaku Jabłkowym

  Nowy krem balsamiczny Borges o smaku jabłkowym stworzony z najlepszych składników. Idealny do doprawiania i dekorowania sałatek, warzyw, mięs, ryb i deserów. Przepyszny i praktyczny dodatek dla koneserów, idealnie wydobywa smak z najbardziej wyszukanych potraw.
 • Krem Balsamiczny o Smaku Malinowym

  Nowy krem balsamiczny Borges o smaku malinowym stworzony z najlepszych składników. Idealny do doprawiania i dekorowania sałatek, warzyw, mięs, ryb i deserów. Przepyszny i praktyczny dodatek dla koneserów, idealnie wydobywa smak z najbardziej wyszukanych potraw.
 • Krem Balsamiczny z Modeny

  Nowy krem balsamiczny Borges z Modeny stworzony z najlepszych składników. Idealny do doprawiania i dekorowania sałatek, warzyw, mięs, ryb i deserów. Przepyszny i praktyczny dodatek dla koneserów, idealnie wydobywa smak z najbardziej wyszukanych potraw.


Bar sałatkowy, jako jedyny, tego typu, fantastycznie wkomponował się w otaczające smakołyki. Można było zaobserwować, że duża część odwiedzających stoisko, zaraz po wizycie u naszych dietetyczek, z przyjemnością oddawała się komponowaniu sałatek, a następnie ich konsumowaniu. 
Usłyszałam mnóstwo pochlebnych opinii, odbyłam ciekawe rozmowy, rzecze zwolenników zdrowego jedzenia wręcz napierały na nas. Jeśli miałabym jednoznacznie określić profil najbardziej zainteresowanych, musiałabym powiedzieć, że byli to...ludzie hahaha 
Z naszego namiotu sałatkowego korzystały bowiem osoby w różnym wieku,od dzieci po osoby w kwiecie wieku, puszyści, szczuplutcy, z bagażem chorób czy prosto z wielokilometrowej jazdy na rowerze. Były kobiety, byli mężczyźni. Odwiedziło nas kilkoro profesorów poznańskich uczelni, wśród nich tych, zajmujących się żywieniem człowieka. Jednym słowem, przybyli do nas wszyscy ! A każdy zasięgnął porady i smacznie podjadł. 

Nasza Kasia, z bloga W krainie smaku, razem z Markiem, w sumie nadwornym fotografem i prawą ręką wszystkich ;) , przygotowała nawet wspaniałe ulotki informacyjne i, zawierające przykłady smacznych sałatek, które można wykonać również z produktów partnerów sałatkowego wydarzenia. 
Nasze wesołe i zdrowe centrum sałatkowe ;) otaczały wspaniałe smakołyki, interesujące wydarzenia. Mało jadłam, mało piłam, bo w sałatkach wciąż tkwiłam, że tak napisze, ale spójrzcie jaka różnorodność doznań zagościła na poznańskim rynku.
My, jak widać na pierwszym zdjęciu, ubrane byłyśmy we wspaniałe fartuchy Ilookandcook.pl . Gustowne, frywolne, zupełnie różne od dotychczasowych, wyróżniały nas z tłumu. Wykonane z dobrej jakości materiałów zachwycały kolorami.
Ja zostałam zaszczycona fartuszkiem Marilyn Monroe w babeczki, który dodawał mi na pewno wigoru i zadowolenia, podczas obfitującego we wszelkie doznania dnia.

Już teraz mogę powiedzieć, że za rok znowu tam będę :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...